plzh-CNenetdelvltnorues

W czasie uroczystego otwarcia targów Złoto Srebro Czas Pierwsza Dama Maria Kaczyńska przekaże Bursztynową Różę kolejnej laureatce wyróżnienia „Miej serce i patrzaj w serce – przeciw obojętności” – Jadwidze Czartoryskiej.

851_1Inicjatywa nagradzania osób angażujących się w działalność społeczną przyznawanych w imieniu środowiska jubilerów, artystów projektantów, złotników i zegarmistrzów skupionych wokół targów narodziła się w ubiegłym roku. Pierwszą laureatką wyróżnienia pod hasłem „Miej serce i patrzaj w serce – przeciw obojętności” została Maria Kaczyńska w uznaniu za pomoc okazaną tym, których dotknął los. Symbolem wrażliwości społecznej stała się Bursztynowa Róża, którą Pierwsza Dama uroczyście przekaże wskazanej przez siebie następczyni – Jadwidze Czartoryskiej.

Jadwiga Czartoryska jest prezesem Fundacji Orange realizującej działania niebiznesowe, które z jednej strony są działaniami pro publico bono, z drugiej mają charakter bardzo edukacyjny. Do niewątpliwych osiągnięć fundacji można zaliczyć m.in. program „Rzeczpospolita Internetowa” oraz działania na rzecz dzieci i młodzieży mające na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu: „Dźwięki marzeń” (dla dzieci z wadą słuchu) czy „Telefon do mamy” (dla dzieci przebywających w szpitalach). Jadwiga Czartoryska swoje dokonania na tym polu podsumowuje krótko: „Staram się działać na rzecz tych, którzy potrzebują więcej, potrzebują bardziej lub po prostu potrzebują”.

Materiał prasowy targów Złoto Srebro Czas