plzh-CNenetdelvltnorues
Gdańsk ma wiele atrakcji z bursztynem w nazwie – na tej liście jest od ubiegłego roku także Bursztynowa Promenada Gwiazd. 6 lipca br. nastąpiło uroczyste odsłonięcie kolejnych rzeźb dłoni znanych artystów.

Wydarzenie to jest jedną z głównych atrakcji 12. Festiwalu Gwiazd w Gdańsku, który potrwa do 8 lipca 2007 r. W Gdańsku odbywa się on po raz drugi, po tym jak po 10 latach został przeniesiony tutaj z Międzyzdrojów. Jak zapewniają organizatorzy, w nowym miejscu ma on większe możliwości rozwoju w skali międzynarodowej.
Punktem kulminacyjnym każdego Festiwalu Gwiazd jest odciśnięcie dłoni na Promenadzie Gwiazd przez artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki. Początek gdańskiej promenadzie dała w ubiegłym roku rzeźba-obelisk autorstwa Adama Myjaka, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i pomysłodawcy Promenady Gwiazd jeszcze w Międzyzdrojach. Dorobkiem festiwalu jest ponad 100 dłoni, a w tym roku doszły do nich kolejne: Agnieszki Grochowskiej, Karoliny Gruszki, Magdy Meszaros, Mirosława Baki, Andrzeja Bartkowiaka, Stefana Chwina, Krzysztofa Krauze, Davida Lyncha, Jana K. Pawluśkiewicza, Macieja Stuhra, Borysa Szyca, Grzegorza Turnaua i Piotra Uklańskiego. Gdańska Promenada Gwiazd znajduje się nieopodal Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance.

Zdjęcia: organizator

Więcej informacji o Festiwalu Gwiazd