plzh-CNenetdelvltnorues

Bursztynowa Kula to wyjątkowo prestiżowe wyróżnienie przyznawane co roku w czasie Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif przez trzech studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Laureat jest tylko jeden i jest nim twórca (firma lub projektant) najciekawszej artystycznie pracy o charakterze biżuterii bądź złotniczej formy użytkowej spośród wszystkich wyeksponowanych na targach. W tym roku studenckie jury postanowiło przyznać swoją nagrodę firmie Art 7 za komplet biżuterii zatytułowany „String”. Nagrodę – Bursztynową Kulę i dyplom – odebrali właściciel firmy Wojciech Kalandyk oraz projektant Maciej Rozenberg.

Bursztynowa Kula to zaprojektowana przez prof. Andrzeja Szadkowskiego (ASP w Łodzi) statuetka z pleksi z nadrukiem „Nagroda Studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi za Najlepszą Pracę na Targach AMBERIF” z kulą bursztynu o średnicy 40 mm usytuowaną pomiędzy płaszczyznami pleksi.
Założeniem konkursu jest uaktywnienie wrażliwości studentów na oceny estetyczno-użytkowe prac eksponowanych na targach Amberif w Gdańsku i stworzenie możliwości wskazania nowatorskich rozwiązań plastycznych biżuterii atrakcyjnej wzorniczo, produkcyjnie i handlowo, oraz nagrodzenia jednej z nich.