plzh-CNenetdelvltnorues

Studenci Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi za Najlepszy Projekt Biżuterii na targach Amberif 2011 uznali komplet biżuterii „Magiczne Cząsteczki” wykonany w firmie MTM Silver Studio.

Bursztynowa Kula autorstwa profesora Andrzeja Szadkowskiego została przyznana Tomaszowi Dębowskiemu i Maciejowi Szulimowiczowi, którzy nie kryli zaskoczenia odbierając ją.

 

„Komplet zauroczył nas ciekawym efektem wizualnym kojarzącym się ze świetlistymi witrażami. Zamknięcie w prostej, klasycznej formie kwadratu maleńkich płytek bursztynowych ułożonych walorowo, pozwala na inny, malarski sposób eksponowania bursztynu. Sprawia to, że komplet nabiera magicznego wyrazu” – tak studenci uzadaniali swój wybór.

Bursztynowa Kula została w tym roku przyznana już po raz 10. Konkurs organizowany przez studentów łódzkiej ASP ma na celu podkreślenie, jak ważne są wartości artystyczne w projektowaniu biżuterii z bursztynem. „Dobre wzornictwo jest najlepszym sposobem, by rozsławiać i promować piękno bałtyckiego złota” - powiedziała podczas uroczystości wręczenia statuetki Dorota Nowak, studentka IV roku Katedry Projektowania Biżuterii.

Maciej Szulimowicz i Tomasz Dębowski załozyli firmę MTM Silver Studio w 1992 r. Poznali się w pracowni Andrzeja Chabrowskiego, gdzie – jak podkreślają – wszystkiego się nauczyli. Biżuteria w ich firmie jest wykonywana ręcznie, dzięki czemu są w stanie zagwarantować jej wysoką jakość.