plzh-CNenetdelvltnorues

Nagroda Studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi za Najlepszy Projekt Biżuterii na Targach Amberif 2009 trafiła w tym roku do rąk Ewy i Rafała Szyszko, twórców marki Eva Stone.

Przyznawana rokrocznie przez studentów ASP w Łodzi Bursztynowa Kula jest nagrodą za najbardziej atrakcyjne wzornictwo na targach Amberif oraz podnoszenie poziomu wzornictwa rodzimej biżuterii w ogóle. Dotychczas w gronie laureatów znaleźli się m.in. Studio Projektowe S&A, Art7, Marcin Tymiński, Amberways oraz Marcin Zaremski. Jury konkursu nagrodziło komplet srebrnych pierścionków z bursztynami, a swój werdykt uzasadniło w następujący sposób: „Komplet pierścionków z bursztynami zachwycił humorystycznym podejściem do biżuterii codziennego użytku oraz współczesną i prostą formą. Szczególną uwagę przykuła możliwość samodzielnej aranżacji pierścionków.”

Ewa Szyszko z firmy Glitter & Eva Stone podkreśla, że Bursztynowa Kula to bardzo prestiżowa nagroda. „Firma przechodzi obecnie przeobrażenie, marka Eva Stone proponuje biżuterię nowoczesną i zarazem fantazyjną – nagroda utwierdza w przekonaniu, że obraliśmy właściwy kierunek. Ocena najbardziej krytycznego oka, jakim są studenci ASP, zwyczajnie uskrzydla, dodaje pewności w dalszym rozwoju. Także w odczuciu projektantki nagrodzonej pracy Ewy Kurzynki jest to nagroda niezwykle ważna w całym dorobku.”
Efektem nieco mechanicznego ujęcia biżuterii jest kolekcja pierścionków potraktowana w sposób swobodny, zabawowy, dowcipny. Uwagę zwraca ich dwufunkcyjność oraz samodzielna aranżacja.