plzh-CNenetdelvltnorues
Ciekawą propozycją przygotowaną specjalnie na targi Złoto Srebro Czas jest nowa, geometryczna kolekcja firmy Eva Stone. Skierowana jest ona do kobiet odważnych i nowoczesnych , lubiących odmienne formy bardziej niż typowe lśniące powierzchnie srebra.

Bursztyn osadzony w srebrnych oprawach jest naturalnie przezroczysty w kolorze cytrynowym. Powierzchnie opraw zaskakują różnej wielkości perforacjami, co nadaje im ciekawego efektu lekkości i nowoczesności. Poprzez przezroczyste kamienie widać ażurowy spód oprawek.

W kolekcji królują figury geometryczne, którym poddane są zarówno bursztynowe kamienie, jak i metal. Koła, prostokąty i trójkąty to motyw przewodni tej kolekcji. Niebłyszczące, drapane i czernione powierzchnie metalu mają być alternatywną odpowiedzią na typowe połączenie srebra z bursztynem. Matowe powierzchnie srebra są nie tylko odmienne od mainstreamowej biżuterii, nawiązują także do biżuterii unikatowej i projektanckiej, a przede wszystkim biżuterii traktowanej przez jej twórców indywidualnie.

Geometryczna kolekcja tej gdańskiej firmy skierowana jest do kobiet, które cenią indywidualne i nieschematyczne podejście do rzeczywistości, a które jednocześnie – poprzez nienachalną elegancję – chcą podkreślić swoją urodę.