plzh-CNenetdelvltnorues
Studenci ASP nagrodzili unikalną formę i ciekawe zestawienie kształtów pierścionka

W tegorocznym Konkursie Studentów ASP w Łodzi na najlepszy wzór prezentowany na targach Amberif 2012 Bursztynową Kulę otrzymała firma ZIMMERMAN EXCLUSIVE DESIGN z Gdyni za pierścionek projektu Ditty Zimmermann za unikalną formę i ciekawe zestawienie kształtów.

Unikatowy pierścionek „Przedwiośnie” autorstwa Ditty Zimmermann powstał w Studiu Projektowym DITTA DESIGN. Punktem odniesienia dla projektantki stała się inspiracja formą i strukturą stworzoną przez naturę. Fascynuje ją dialog materii srebra i tworzywa, jakim jest bursztyn. Jak sama przyznaje, bardziej ceni eksperyment niż spektakularne rozwiązania, a radość, która towarzyszy przy pracy, stymuluje wyobraźnię do nowych projektów. „Biżuteria na serio jest poważna i smutna, dlatego ja staram się zawrzeć w swoich wzorach nastrój zabawy, jaki towarzyszył mi w trakcie pracy nad nimi” – mówi Ditta Zimmermann.

Pierścionek ten jest swego rodzaju zapowiedzią nowej marki firmy Zimmermann pod nazwą Ditta Design. „Pod tą marką proponujemy stylistykę nieco odmienną od dotychczasowej. Jest to biżuteria autorska mojego projektu, wyróżniająca się większymi formami i kamieniami kolorowymi w oprawach ze srebra” – zapowiada Ditta Zimmermann. Nowa kolekcja miały premierę na targach Amberif w Gdańsku i były to wzory wykonane w bursztynie. Kolejne będą powstawały także przy użyciu kamieni szlachetnych, takich jak onyks, ametyst, koral, turkus, opal i tygrysie oko.

1663 2

Firma Zimmermann istnieje od 1997 r. i specjalizuje się w produkcji ekskluzywnej biżuterii srebrnej i złotej z bursztynem. W 2007 r. firma otrzymała wyróżnienie w pomorskiej edycji konkursu Liderzy Eksportu w kategorii Osiągnięcia.

Bursztynowa Kula jest przyznawana przez studentów Katedry Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi od 2002 r. za najlepszy projekt biżuterii na targach i jest uznawana za prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez niezaleźne i bezkompromisowe jury. W gronie dotychczasowych laureatów są m.in. MTM Silver Studio, Art7, Eva Stone, Studio Projektowe S&A, Bożena Kamińska - Amberways i Marcin Tymiński.

Polecamy:
Zimmermann liderem eksportu