plzh-CNenetdelvltnorues
Pokaz Mariusza Gliwińskiego i Lucjany Zawadzkiej

Mariusz Gliwiński jako jedyny z projektantów biżuterii z bursztynem dostąpił zaszczytu pokazywania swoich kolekcji na Warsaw Fashion Street. W miniony weekend jego kolekcje biżuterii były prezentowane w towarzystwie strojów zaprojektowanych przez Lucjanę Zawadzką.

Sopocki projektant, właściciel firmy Ambermoda, zaprezentował najnowszą kolekcję „Venus” – połączenie bursztynu i masy perłowej, zamknięte w nowoczesnych srebrnych oprawach i utrzymane w delikatnej, pastelowej kolorystyce. Publiczność zgromadzona na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie zobaczyła także kilka wzorów z jego poprzedniej kolekcji „Ice Cubes”, którego cechą charakterystyczną są kostki wykonane bursztynu.

Ciekawym tłem dla biżuterii Mariusza Gliwińskiego były suknie zaprojektowane przez Lucjanę Zawadzką z Domu Mody Forget-me-Not. Były to zwiewne suknie z jedwabiów i muślinów, o stonowanej kolorystyce. Jedynym mężczyzną na wybiegu był wokalista brytyjskiego zespołu Neo Retros Skyboy, który wystąpił w specjalnie dla niego uszytym przez Sebastiana Żukowskiego garniturze oraz biżuterii autorstwa Mariusza Gliwińskiego – były to spinki do mankietów i krawata wykonane ze srebra zdobionego masą perłową i czarnym bursztynem.

Polecamy:
Sopot Fashion Days: Caren Shen & Mariusz Gliwiński