plzh-CNenetdelvltnorues

Kompozycja idealna: barwna paleta bursztynów oprawionych w srebro autorstwa Mariusza Gliwińskiego świetnie komponowała się z kolorystyką plisowanych strojów Caren Shen.

W ramach Sopot Fashion Days już po raz kolejny sopocki projektant Mariusz Gliwiński prezentował biżuterię zdobioną bursztynem. Największy nacisk został położony na prace z jego najnowszej kolekcji „Venus”, gdzie bursztyn połączył z masą perłową i srebrem, choć modelki miały na sobie także naszyjniki, bransolety i kolczyki z wcześniejszych kolekcji. „Głównym kryterium kompozycji była estetyka całości” – wyjaśnił Gliwiński. I udało się nadzwyczaj dobrze: kompozycja okazała się idealna! Jego biżuteria była prezentowana na modelkach ubranych w plisowane stroje zaprojektowane przez Caren Shen.

Mariusz Gliwiński – artysta i projektant biżuterii, właściciel firmy Ambermoda, absolwent Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Od prawie 30 lat tworzy biżuterię z użyciem bursztynu, brylantów i egzotycznych kamieni z całego świata. Jego projekty składają się na awangardowe kolekcje o unikatowym charakterze, które prezentowane są na wystawach i konkursach na całym świecie. Artysta od wielu lat współpracuje z projektantami mody, prezentując kolekcje m.in. podczas Gali Mody i Bursztynu Amberif, Warsaw Fashion Street czy Sopot Days.
Jego najnowsza kolekcja „Venus” zrodziła się z inspiracji morzem oraz malarstwem Botticellego. Wyłaniająca się z morskiej fali Wenus, uwieczniona na obrazie tego włoskiego prekursora renesansu, uważana jest przez wielu za najpiękniejszą kobietę w historii malarstwa. Bursztyn i masa perłowa nierozłącznie kojarzone z królestwem Neptuna – tworzą unikalne kompozycje o delikatnej, pastelowej kolorystyce. Z kolei wcześniejsza „Ice Cubes” to zatrzymany czas, uchwycony w kostkach bursztynu.

Caren Shen – urodziła się w Gaoxiong w Tajwanie, studiowała na University of Applied Arts w Wiedniu. Zbierała doświadczenie na wielu polach projektowania: od tekstyliów, przez wnętrza i formy przemysłowe, po biżuterię. Znana jest z wyjątkowych pomysłów i kreacji. Osobliwością pracy projektantki jest gra kolorem, ruchem i wzorem, która doprowadziła ją do stworzenia wybitnych prac z tkanin używając materiałów plisowanych.
Kolekcja Caren Shen została stworzona w oparciu o zalety wielofunkcyjnej mody plisowanej w nowej interpretacji. Jej projekty dają niezliczone opcje łączenia, podkreślając w ten sposób indywidualną osobowość osoby je noszącej.