plzh-CNenetdelvltnorues
Minimalistyczna - również w użyciu bursztynu - forma bransolety Piotra Zarańskiego

Nagrodę studentów ASP w Łodzi otrzymał w tym roku Piotr Zarański (Zarański amberdesign) za prostotę i minimalistyczną formę srebrnej bransolety z bursztynem.                 

„Według nas połączenie srebra i bursztynu w tej pracy tworzy ze sobą lekką, spójną całość” – tak swoją decyzję uzasadnili studenci Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Statuetka Bursztynowej Kuli, zaprojektowana przez prof. Andrzeja Szadkowskiego i wykonana z pleksi i bursztynu, jest nagrodą w konkursie na najlepszy wzór prezentowany na targach Amberif od 12 lat.

„Forma rzeczywiście jest minimalistyczna, również w aspekcie użycia bursztynu. Zależało mi bowiem na zaprojektowaniu dużej formy przy użyciu jak najmniejszej ilości bursztynu. Wygląda na to, że udało mi się to nadspodziewanie dobrze” – powiedział laureat, Dariusz Zarański.

Wśród dotychczasowych laureatów nagrody są m.in. Marcin Zaremski, Marcin Tymiński, Bożena Kamińska, Art7 (dwukrotnie), Studio Projektowe S&A,  MTM Silver Studio, Eva Stone, S&A, Zimmermann oraz Galeria Siedem.