plzh-CNenetdelvltnorues
Agata Krawczyk: wisior – bursztyn, srebro złocone

Targi designu w Gdańsku to idealne miejsce do prezentacji albumu „Trend Book 2012+” oraz wystawy prototypów biżuterii zainspirowanych opisanymi tam trendami. Publikacja i wystawa mają na celu promowanie nowoczesnego wzornictwa biżuterii z bursztynem. Gdzie jak nie w Gdańsku?

Po premierze podczas marcowego Amberifu wystawa „Trend Book 2012+” będzie prezentowana w tym samym miejscu, lecz już na innej imprezie: targach About Design. Jej goście będą mogli na 350 stronach bogato ilustrowanego albumu poznać trendy stylistyczne z różnych dziedzin. Będą tam m.in. przykłady biżuterii, zegarków, mebli, tkanin, przedmiotów użytkowych etc., które autor Sławomir Fijałkowski pogrupował w sześć wiodących makrotrendów: soft-tech, crystallography, less is less, old-school, n:JOY! i macabresque. To właśnie one stały się inspiracją dla studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku do stworzenia ponad 70 prototypów biżuterii, wykonanych w trójmiejskich pracowniach złotniczych i bursztyniarskich. Album „Trend Book 2012+” wraz z towarzyszącą mu wystawą jest nie tylko prezentacją trendów i źródłem inspiracji, ale przede wszystkim formą promocji nowoczesnego wzornictwa biżuterii z bursztynem.
           
Druga edycja Targów Designu i Aranżacji Wnętrz About Design odbędzie się w Gdańsku w dniach 11-13 maja. Ich zakres tematyczny obejmuje m.in. meble, oświetlenie, materiały wykończeniowe, inteligentne rozwiązania dla domu, samochody, jachty, biżuterię i zegarki, sztukę użytkową oraz modę. Tradycyjną formułę targów uzupełni program wykładów, warsztatów i innych wydarzeń towarzyszących. Misją organizatorów – Międzynarodowego Centrum Targowego – jest stworzenie ekskluzywnej platformy kontaktowej dla profesjonalistów i klientów indywidualnych. „Pragniemy, aby About Design stał się miejscem prezentacji potencjału dynamicznie rozwijającego się przemysłu kreatywnego krajów Europy Środkowo-Wschodniej” – mówi Barbara Kacprzak, menedżer imprezy. „Naszym celem jest promocja wzornictwa na najwyższym poziomie oraz zwiększanie świadomości roli designu i innowacji we współczesnej gospodarce”.

Targi About Design
11-13 maja 2012
Centrum Targowe przy ul. Beniowskiego 5, Gdańsk
Więcej informacji: About Design