plzh-CNenetdelvltnorues
Na targach Macef w Mediolanie w pawilonie 4 tym roku obecna była silna grupa firm oferujących biżuterię z bursztynem m.in. Art7 (reprezentant Marenord), Berkwiat, Amberline, Ambersil i Arti Ambra.

Niektóre firmy wystawiają się na targach Macef od lat i – jak deklarują – zainteresowanie biżuterią z bursztynem nie słabnie. Włosi poszukują przede wszystkim ciekawej ręcznej pracy i pięknego bursztynu. Coraz większe znaczenie przykładają do pochodzenia bursztynu – właśnie dlatego producenci z Polski są dla nich najbardziej wiarygodni.
Wśród wystawców pawilonów 2 i 4 jak co roku organizowano konkurs The Best of Ornamenta „Costume Jewellery Academy Awards” – spośród wszystkich zgłoszonych prac zostaje wybranych 21, a do finału przechodzi tylko 7 z nich. Wśród 21 prac wytypowanych przez międzynarodowe jury znalazła się kolia „Stalaktyt” autorstwa Macieja Rozenberga z Art7 (zgłoszona do konkursu przez reprezentanta Marenord). Kolia ta zdobyła na tegorocznych targach Amberif wyróżnienie w kategorii wzornictwo w konkursie Mercurius Gedanensis.
Jesienna edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Domu, Upominków, Biżuterii i Mody Macef miała miejsce w dniach 7-10 września 2007. Tematyka targów związana jest z dekoracją stołu, kuchnią, elementami dekoracyjnymi ze srebra, elementami wyposażenia wnętrz, materiałami i dekoracjami świątecznymi, artykułami upominkowymi, wyrobami jubilerskimi oraz akcesoriami mody.

Więcej informacji:
Macef