plzh-CNenetdelvltnorues
Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych zaprasza na wystawę prac swoich członków zatytułowaną „Nasz bursztyn”. Wernisaż odbędzie się 15 grudnia w Teatrze Współczesnym.

To już 23 wystawa zorganizowana w Teatrze Współczesnym w Warszawie przez Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych. Tym razem na wystawie „Nasz bursztyn” zostanie zaprezentowanych aż 112 prac 45 autorów. Jej celem jest pokazanie „bursztynowego” dorobku członków stowarzyszenia, więc zobaczymy na niej prace, które „kiedyś” powstały w ich pracowniach. Myli się jednak ten, kto spodziewa się, że „to wszystko już było” – wystawa na pewno wielu pozytywnie zaskoczy. Bo choć z założenia nie miały to być „(...) specjalnie przygotowywane przedmioty na kolejną, bardzo ambitną opowieść o sztuce złotniczej”, to trudno się oprzeć wrażeniu, że liczni twórcy zdecydowali się stworzyć coś nowego albo pokazać nam to, czego szeroka publiczność wcześniej nie miała okazji zobaczyć.

Pomysł wystawy jest odpowiedzią na zaproszenie Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza do pokazania dorobku twórców form złotniczych w Światowej Stolicy Bursztynu. Do Gdańska wystawa nie pojechała, a my cieszymy się z jej premiery w stolicy (przez małe „s”).

Wernisaż rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 18.00 i będzie częścią Złotniczych Mikołajków. W Teatrze Współczesnym wystawę będzie można oglądać do 25. stycznia 2009 r.

Więcej informacji:
STFZ