plzh-CNenetdelvltnorues

20 sierpnia br. w Teatrze Współczesnym w Warszawie o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż autorskiej wystawy Woytka Rygało „COŚ SREBRNEGO”. Wystawa potrwa do 7 października.

Woytek Rygało tworzy biżuterię od 30 lat i właśnie ten fakt stał się okazją do tej swoistej retrospekcji. Jego prace zaskakują pomysłowością i poczuciem humoru – łamiąc stereotypy i bawiąc się konwencjami, autor tworzy własny, charakterystyczny świat. Świat, w którym istotną rolę odgrywa bursztyn. Stał się on jednym z jego ulubionych materiałów, ponieważ – jak sam przyznaje – jest przyjazny, wdzięczny i pełnym niespodzianek pod względem barwy i kształtu.  Naturalna forma bursztynu ma ogromne znaczenie – jedna z gablot na wystawie będzie w całości wypełniona przedmiotami zdobionymi surowym, nieoszlifowanym bursztynem. Nie zabraknie tam także bursztynowych prac zgłaszanych przez autora na konkurs Amberif Design Award w ciągu kilku ubiegłych lat oraz prac stworzonych specjalnie na Galę Mody i Bursztynu Amberif 2004, czyli biżuterii męskiej reprezentowanej przez bursztynowe muchy, bursztynowe okulary, laskę zdobioną bursztynem, bursztynowe epolety... Kiedyś ktoś powiedział, że będąc twórcą w Polsce, trudno nie używać bursztynu – zasada ta dotyczy także Woytka Rygało.
Wystawa została zorganizowana przez Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych i Teatr Współczesny w Warszawie w ramach cyklu „Współczesna Sztuka Złotnicza w Teatrze Współczesnym” (Warszawa, ul. Mokotowska 13).

Czas wystawy: 10 sierpień – 7 październik 2007
Miejsce: Teatr Współczesny, Warszawa, ul. Mokotowska 13