plzh-CNenetdelvltnorues
Pokaz mody Magdaleny Arłukiewicz i Aleksandra Gliwińskiego "Under construction"

Tegoroczne święto Mariackiej, którego tematem przewodnim jest historia tej wyjątkowej gdańskiej ulicy, tradycyjnie już zwieńczy pokaz mody – podobnie jak w ubiegłym roku w wykonaniu zgranego duetu projektantów: mody Magdaleny Arłukiewicz i biżuterii Aleksandra Gliwińskiego.

Inspiracją to stworzenia kolekcji mody była średniowieczna katedra Notre Dame w Reims i obraz Jana van Eycka „Portret małżonków Arnolfinich”, który prezentuje zawieszone na tylnej ścianie lustro odbijające postaci ślubujących sobie miłość i wierność małżonków. „Półmrok, zapach świec i cisza uwolniły wodze fantazji i pozwoliły stworzyć mroczną kolekcję ‘Religious & LovTed’” – mówi Magdalena Arłukiewicz. O dawnych wiekach opowiedzą detale, forma i czarny kolor, które pomogą wyłączyć się z rzeczywistości i przenieść w okres średniowiecza. „Kreacje zostały stworzone z właściwą epoce elegancją i powściągliwością” – podsumowuje projektantka mody.

Biżuterię do tego pokazu zaprojektował Aleksander Gliwiński. Widzowie na Mariackiej zobaczą m.in. kilka sztuk biżuterii wykonanej z użyciem srebra, bursztynu, skóry i hebanu, które swoją premierę miały podczas wspólnego dla tego duetu projektantów pokazu mody „Under construction” na Gali Mody i Bursztynu Amberif 2012 w Gdańsku. „Pokażę także całkiem nowe ozdoby, które właśnie na Mariackiej będą miały swoją premierę, utrzymane w konwencji narzuconej przez stroje” – zapowiada projektant.

Kolekcja „Religious & LovTe” będzie pokazana 8 września w nocnej scenerii ulicy Mariackiej i zostanie poprzedzona pokazem mody historycznej rodem z XVII-XIX w. Do pokazu głównego zatańczą Izabela Sokołowska i Stavro Pittas i zagra zespół Ziemianie. „Niesamowici i bliscy mi ludzie, o dużej wrażliwości na życie i muzykę” – zachęca Magdalena Arłukiewicz. O fryzury modelek zadba salon fryzjerski Exelentiq, makijażem zajmie się Magda Purchla. 

Pokaz mody „Religious & LovTed”
Magdalena Arłukiewicz & Aleksander Gliwiński
Galeria Swetra
ul. Mariacka 9-10, Gdańsk
godzina 21.45