plzh-CNenetdelvltnorues
Z pokazu El Teide podczas Gali Mody i Bursztynu Amberif 2012. Biżuteria: Eva Stone, moda: Michał Starost

Znakomite przykłady polskiej szkoły projektowania cieszącej się uznaniem na całym świecie będą prezentowane podczas kolejnej edycji wystawy Designed in Poland w dniach 2-15 października br. w pasażu galerii handlowej Černá růže w Pradze.

Celem wystawy jest zwrócenie uwagi na szczególne cechy polskiej sztuki złotniczej i sztuki użytkowej oraz zainteresowanie czeskich konsumentów pracami polskich projektantów. Zwiedzający otrzymają katalog wystawy ilustrowany zdjęciami, będą mogli również wziąć udział w konkursie na najciekawszy produkt wystawy. Nagrodami w konkursie są upominki ufundowane przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Wystawa zostanie otwarta 2 października uroczystym wernisażem, podczas którego odbędzie się pokaz mody kolekcji Michała Starost pt. „El Teide” połączony z prezentacją biżuterii firmy Eva Stone. Wśród prezentowanej biżuterii znajdą się tacy producenci i projektanci jak m.in. Jacek Ostrowski, Danka Czapnik, Izabela Gutowska, NAC Amber oraz Zimmermann.

Wydarzenie jest przygotowane przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pradze.