Najlepszy wyrób wystawy Designed in Poland w Pradze

15 października 2012 r. zakończyła się wystawa polskich produktów i nowoczesnego wzornictwa przemysłowego Designed in Poland. Odwiedzający najlepiej ocenili biżuterię Ewy Rudowskiej, firmy S&A i Marty Włodarskiej.

Na wystawie w galerii handlowej Černá růže w Pradze oglądać można było nowoczesne projekty reprezentantów polskiej sztuki złotniczej i użytkowej: odzież, biżuterię, szkło artystyczne i użytkowe, porcelanę i inne elementy wyposażenia wnętrz.

W konkursie dla publiczności na najciekawszy eksponat wystawy pierwsze miejsce zdobyła kolekcja unikatowej biżuterii Ewy Rudowskiej w kształcie liści (projektantka otrzyma nagrodę specjalną Prezesa Zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.). Drugie miejsce w konkursie zajął pierścionek „Niecały biały” firmy S&A, a trzecie – biżuteria łącząca czarny dąb z bursztynem autorstwa projektantki Marty Włodarskiej. Wśród wszystkich głosujących rozlosowano 5 nagród – upominków ufundowanych przez PAIiIZ.

1828 21828 4

Celem organizowanej już od kilku lat wystawy Designed in Poland jest zwrócenie uwagi na szczególne cechy polskiej sztuki złotniczej oraz sztuki użytkowej oraz zainteresowanie konsumentów w różnych miastach, do których trafia wystawa, pracami polskich projektantów. Jej organizatorem jest PAIiIZ we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pradze.

Na zdjęciach: Biżuteria firmy S&A i Marty Włodarskiej. Fot. PAIiIZ