plzh-CNenetdelvltnorues

Podczas najbliższej edycji Fashion Week Poland w Łodzi projektantka Sława Tchórzewska w ramach Showroom zaprezentuje swoje nowe, specjalnie na tę okazję przygotowane kolekcje biżuterii oraz letnich nakryć głowy.

„Nad tą kolekcją pracuję już od stycznia” – mówi Sława Tchórzewska. I dodaje: „Zaprezentuję trochę inne przedmioty niż dotychczas: przestrzenne, kolorowe naszyjniki z tkaniny zdobionej kolorowymi kamieniami oraz równie barwne i dość zabawne nakrycia głowy na lato”. Nowa kolekcja ma być bardziej modowa niż te dotychczasowe. Do jej stworzenia zostały wykorzystane takie materiały jak skóra, tkaniny, kolorowe kamienie i srebro. Tyle wystarczy, by Sława Tchórzewska dokonała kolorystycznych cudów – jak mało kto projektantka potrafi „wyczuć” kolory i bawić się nimi, tworząc najbardziej  nawet zaskakujące zestawienia: „Uwielbiam wyzwania, realizację wizji, które pojawiają się w mojej głowie, polegające na łączeniu kolorów  z pozoru do siebie nie pasujących. Przełamując je inną tonacją, kamieniem czy odpowiednio obrobioną srebrną blachą w pewnym momencie wszystko zaczyna do siebie idealnie pasować – i to jest fantastyczne”.

Ozdoby jej autorstwa, choć odważne w wymowie, nie mają jednak za zadanie szokować, ale podkreślać urodę i dopełniać wizerunku. Projektantka jest zdania, że wiele wspaniałych form artystycznych można wynaleźć w Internecie, na ulicy… „Potrzeba tylko trochę wyobraźni i wrażliwości na otaczający świat kolorów, form i nieustające zmiany, jakie niesie nam kolejny dzień” – mówi.