plzh-CNenetdelvltnorues

Michał Starost, projektujący obecnie dla UFUFU, po raz pierwszy wystąpił w duecie z Ewą i Rafałem Szyszko z firmy Eva Stone – był to bardzo udany team, w którym biżuteria i stroje idealnie się dopełniały.             

Inspiracją do stworzenia tej kolekcji był wulkan El Teide na Teneryfie – twórcza destrukcja i kobiety, które – choć delikatne i wrażliwe – posiadają ogromną siłę ducha. Siłę, która pozwala powstać po porażkach i budować na zgliszczach.

Tę twórczą destrukcję odzwierciedla nie tylko kolorystyka strojów, ale cały scenariusz pokazu. Rozpoczęła go monumentalna modelka symbolizująca wybuch, potem na wybiegu pojawiły się symbolizujące lawę stroje w ciemnych kolorach, by stopniowo przejść od szarości do jaśniejszych i bardziej radosnych barw. „Na koniec pojawiają się kwiaty jako symbol powracającego życia” – powiedział Michał Starost.

Idealnym uzupełnieniem emanujących kobiecą siłą strojów była biżuteria Ewy i Rafała Szyszko z firmy Eva Stone, wykonana ze srebra i innych metali połączonych z kamieniami szlachetnymi i ozdobnymi, m.in. bursztynem, diamentami i ametystami.

Polecamy:
Bo ja naprawdę lubię bursztyn - rozmowa z Michałem Starostem