plzh-CNenetdelvltnorues
Biżuteria Joanny i Tadeusza Jaworskich

Po raz pierwszy na Warszawskich Targach Sztuki będzie można oglądać i kupować biżuterię także współczesnych twórców: Jacka Byczewskiego, Pawła Kaczyńskiego, Joanny i Tadeusza Jaworskich i Alicji i Jakuba Wyganowskich.

W 9. edycji targów, która rozpocznie się już jutro w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie, weźmie udział ok. 70 wystawców z całej Polski i z zagranicy. Miłośnicy sztuki będą mogli podziwiać oraz nabyć dzieła z okresu od XVIII do XXI wieku z dziedziny malarstwa, grafiki i rzeźby, jak i perełki rzemiosła artystycznego – w tym unikatową biżuterię. Zaprezentuje ją sześcioro znanych artystów plastyków zaliczanych do czołówki polskich projektantów biżuterii: Joanna i Tadeusz Jaworscy, Alicja i Jakub Wyganowscy oraz Paweł Kaczyński i Jacek Byczewski, którzy wystąpią wspólnie pod nazwą FORMACJA. Zaprezentują oni głównie projekty wykonane ręcznie z użyciem srebra, złota i stali szlachetnej – nowoczesne formy złotnicze o atrakcyjnym, ponadczasowym wzornictwie. Wiele z nich to unikaty – ozdoby powstałe tylko w jednym lub zaledwie kilku egzemplarzach. Każdy z nich ma własny, charakterystyczny styl i znaczące dokonania artystyczne na koncie.

„Warszawskie Targi Sztuki to wyjątkowe i prestiżowe miejsce – idealne także do prezentacji współczesnej biżuterii artystycznej. Mam nadzieję, że nasza obecność na tej edycji zaowocuje zarówno kolejnych latach większym zainteresowaniem zarówno ze strony projektantów biżuterii, jak i jej miłośników” – powiedział Jakub Wyganowski.

Warszawskie Targi Sztuki, organizowane już po raz 9. przez firmę Rempex, są okazją do spotkań, wymiany doświadczeń i informacji, a przede wszystkim do zapoznania się z najnowszą ofertą galerii, antykwariatów i domów aukcyjnych z kraju i zagranicy. Impreza skierowana jest do kolekcjonerów, marszandów, osób zarządzających instytucjami kultury, muzealników i miłośników sztuki. Wagę organizowanych Targów Sztuki w Warszawie potwierdza rosnąca z roku na rok liczba gości – także z zagranicy. Targi to okazja do integracji środowiska galerii i domów aukcyjnych, aby poprzez wspólne działanie promować kolekcjonerstwo.

„Sztuki plastyczne nie mają łatwej drogi w dotarciu do mediów i nasze wspólne działanie ma na celu przełamywanie tego stanu. Cieszy nas, że z roku na rok targi odwiedza coraz więcej osób, również takich, które przychodzą w poszukiwaniu prac konkretnych artystów i określonych przedmiotów” – mówi Piotr Lengiewicz, właściciel i prezes zarządu spółki Rempex. 

9. Warszawskie Targi Sztuki
2-4 grudnia 2011: piątek (dzień zamknięty), sobota – 11-19, niedziela – 11-17.
Arkady Kubickiego, Zamek Królewski w Warszawie

Więcej informacji:
Warszawskie Targi Sztuki