Prawie sto procent biżuterii sygnowanej marką Studio DF to wyroby wykonywane ręcznie. „Dzięki temu łatwiej dostosować projekt indywidualnie do naturalnej bryłki. Bawimy się kamieniami, wymyślając dla nich nietypowe oprawy, projektując eleganckie gadżety zdobione bursztynem, dwustronne naszyjniki, czy też pierścionki, które mogą być jednocześnie zawieszką. Praca ręczna pozwala także na zaoferowanie doskonałej jakości" – wyjaśnia Donata Kuryłek.

W Studio DF ogromną wagę przywiązuje się do dwóch rzeczy: pomysłu i jakości. Pojęcie ilości właściwie nie ma tu racji bytu, zwłaszcza że bryłki bursztynu są przecież w swojej wyjątkowości niepowtarzalne. Nawet z przygotowaniem katalogu jest pewien kłopot – bo inspirując się naturalnym kształtem bryłki, nie da się przecież zrobić dwóch i więcej dokładnie takich samych przedmiotów, mogą one być co najwyżej podobne. Więc kolekcje są krótkie. To także bezpieczny sposób na sprawdzenie reakcji klientów na nowe wzory – niektóre przetrwają weryfikację rynku, inne nie. W ofercie Studio DF są też takie, które niezmiennie od wielu lat cieszą się zainteresowaniem odbiorców. Projektantki świetnie odnajdują się w tym systemie krótkich serii, tym bardziej, że szybko nudzi im się robienie rzeczy podobnych.

„Lubimy eksperymenty, nie boimy się też dużych, oryginalnych ozdób z pozostawionym w naturalnym kształcie bursztynem w połączeniu z niepowtarzalną oprawą ze srebra. Nasi klienci, nawet jeśli początkowo patrzą nieufnie, szybko przekonują się do naszych pomysłów, doceniając ich oryginalność i ręczną pracę. Staramy się wychodzić naprzeciw ich potrzebom, ale też pokazywać, co nowego i pięknego mogą odkryć w bursztynie" – dodaje właścicielka firmy Dominika Frączkiewicz.

Stąd właśnie nieustanne poszukiwanie nowych zestawień, przejawiające się m.in. w połączeniach ze skórą, drewnem egzotycznym, kamieniami szlachetnymi czy subtelnymi złoceniami. Tę wzorniczą mobilność ułatwia fakt, że Studio DF to mała firma i łatwiej jej przystosować się do potrzeb wymagającego i coraz bardziej świadomego klienta. Znajdzie on tutaj pełną gamę wzorów: od lekkich, klasycznych opraw, poprzez bardziej wymagające, ale stonowane propozycje, po ekskluzywne. Dla bardziej zachowawczych klientów przygotowano lekkie klasyczne wzory. Nic więc dziwnego, że rynek wręcz kocha tę „stałą zmienność" i ciągłe rotacje pomysłów.