plzh-CNenetdelvltnorues

26 maja w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej rozpocznie się kolejna edycja Forum Miast Szlaku Bursztynowego.  Już po raz trzeci samorządowcy z Polski i Europy będą rozmawiać o wykorzystaniu bursztynu i szlaku bursztynowego do promocji miast i regionów.

Organizatorzy imprezy: Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gdańsku i Związek Miast i Gmin Morskich spodziewają się ok. 150-200 uczestników z kilku krajów Europy. Jedną z atrakcji Forum będzie wykład Mirosława A. Boruca z Instytutu Marki Polskiej na temat promocji bursztynu i szlaków bursztynowych. Ciekawie zapowiada sie także relacja Moniki Richardson i Lidii Popiel z podróży szlakiem bursztynowym oraz  prezentacja realizowanego projektu rekonstrukcji faktorii handlowej z okresu rzymskiego w Pruszczu Gdańskim. Tradycyjnie pierwszy dzień Forum zakończy Bursztynowe Spotkanie, które tym razem odbędzie się w hotelu Scandic (tylko dla zarejestrowanych uczestników Forum). 

Drugiego dnia organizatorzy zapraszają uczestników Forum na otwarte dla publiczności seminarium Światowej Rady Bursztynu pt. „Bursztyn w badaniach archeologicznych”. Wśród referentów znajdą się tak znane autorytety jak prof. Ryszard Mazurowski, Marek Jagodziński oraz Verena Perko ze Słowenii.

Zainteresowani udziałem w III Forum Miast Szlaku Bursztynowego mogą przesyłać swoje zgłoszenie udziału na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.