plzh-CNenetdelvltnorues
W 2011 roku targi Amberif odwiedzi tylko publiczność fachowa

Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif w 2011 roku będą zamknięte dla niefachowej publiczności – taką decyzję na podstawie ankiet wystawców podjęła Rada Konsultantów na spotkaniu 1 lipca br.

”Padały różne argumenty za każdym z proponowanych rozwiązań, jednak zadecydowały przede wszystkim głosy wystawców w ankietach. Uznali oni, że targi, szczególnie w obecnej, trudnej sytuacji, są miejscem wytężonej pracy, a do tego potrzeba możliwie dużego skupienia” – wyjaśniła Ewa Rachoń, dyrektor projektu targów Amberif.
MTG SA ma jednak świadomość, że udział publiczności niefachowej w targach jest bardzo ważny i dlatego będzie się starać „zrekompensować” skutki tej decyzji. Otwarte dla mieszkańców Trójmiasta i turystów będą odbywające się we wrześniu Międzynarodowe Targi Bursztynu Ambermart (9-11.09.2010), planowane są także dodatkowe atrakcje. Jedną z nich będzie święto ulicy Mariackiej, które najprawdopodobniej będzie obchodzone wieczorem ostatniego dnia targów. Do tego projektu mają być zaproszeni także ludzie sztuki i właściciele galerii zlokalizowanych wzdłuż tej tzw. Bursztynowej Piątej Alei. Organizacji tego wydarzenia podjęło się Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników.

Rada Konsultantów dyskutowała także inne zagadnienia zgłaszane w ankietach, m.in. problem niewystarczającej liczby miejsc parkingowych. Jednak, jak wyjaśnia Ewa Rachoń, zmian w tym zakresie możemy się spodziewać najwcześniej za dwa lata – na 2012 r. planowane jest bowiem otwarcie nowych terenów targowych w pobliżu stadionu w gdańskiej dzielnicy Letnica. Realność tych planów potwierdził także nowy wiceprezes zarządu MTG SA Andrzej Kasprzak.