Jak wyglądają pokazy mody w czasie pandemii, pokazała zakończona niedawno 10. edycja Fashion Week Dubai. Media, blogerzy, instagramerzy i styliści mieli okazję obejrzeć kilkanaście pokazów projektantów z Libanu, Włoch, Jordanii, Indii, Paryża oraz Polski – w tym dwa z bursztynowymi akcentami.

W obowiązkowych maseczkach i z zachowaniem dystansu odbyła się w połowie listopada 10. edycja Fashion Show – pierwszego pokazu mody w Dubaju, który został zorganizowany w pandemicznej rzeczywistości. Wzięły w nim udział trzy firmy z polski: Marselini, Dorota Goldpoint oraz DeVu Diana Walkiewicz. A dokładniej mówiąc, to osiem, ponieważ w wieczór finałowy w czasie pokazu sukien ślubnych i wieczorowych Diany Walkiewicz modelki z pojawiły się na wybiegu ubrane także w biżuterię z bursztynem autorstwa trójmiejskich firm: ART7, S&A Jewellery Design, A2 Jewellery, CHILLI Jewellery oraz Galerii Bursztynu PRESTIGE.

Nie był to jednak jedyny pokaz z bursztynowym akcentem – Diana Walkiewicz jako finałową kreację pokazała czarną suknię wieczorową bogato zdobioną bursztynem w różnych odcieniach barwnych. Projektantka otrzymała od organizatorów nagrodę „BEST COUTURE DESIGNER EUROPE 2020” – kto wie, czy ten bursztyn jej w tym trochę nie pomógł…

Biżuteria z bursztynem polskich firm była także prezentowana na stoiskach wystawienniczych towarzyszących FWD. Na stoisku narodowym zorganizowanym przez Ministerstwo Rozwoju prezentowało ją Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników promujące branżę bursztynniczą.