plzh-CNenetdelvltnorues
Przed pokazem

Po premierze w Gdańsku podczas Gali Mody i Bursztynu Amberif również publiczność Designeria Trendy Show w Warszawie mogła oglądać kolekcję „Under construction”, do której stroje zaprojektowała Magdalena Arłukiewicz a biżuterię Aleksander Gliwiński.

Nie była to jednak dokładnie ta sama kolekcja, tylko poszerzona o nowe modele zarówno strojów, jak i biżuterii. Jak podkreśla Aleksander Gliwiński, część z nich to indywidualne projekty utrzymane jednak w dotychczasowej konwencji. Znakomita większość to biżuteria, która powstała na przestrzeni ostatnich 20 lat i była prezentowana w ubiegłym roku na specjalnej jubileuszowej wystawie w Galerii Bursztynu Prestige w Gdańsku. „Moja biżuteria jest ponadczasowa, niezmiennie aktualna i można ją z powodzeniem komponować z aktualnie obowiązującą modą” – mówi projektant.

I rzeczywiście, bardzo dobrze komponowała się z kolekcją strojów Magdaleny Arłukiewicz uszytych na bazie starych damskich i męskich i fraków, inspirowanych kinem i fotografią, męskich i damskich, pomysłowo drapowanych, bogatych w zaskakujące aplikacje.

„W Gdańsku temat bursztynu jest na porządku dziennym, w Warszawie jednak spotkałem się z pewnym zdziwieniem pomieszanym z zaskoczeniem: ‘to biżuteria z bursztynem może tak wyglądać?’” – opowiada Aleksander Gliwiński. I dodaje: „Od 20 lat staram się go ubierać w formę daleką od stereotypów”.

Designeria Trendy Show to impreza nie tylko promująca trendy w dziedzinie mody, sztuki i wzornictwa, ale także je odkrywająca. Na tegorocznej edycji zaprezentowane zostały projekty uczniów i absolwentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru oraz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Imprezę uświetnił pokaz kolekcji Michała Starosta „El Teide” z biżuterią autorstwa Jacka Ostrowskiego. Organizator – Polska Agencja Sprzedaży i Promocji – już teraz zachęca do przesyłania zgłoszeń osób chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji. Informacje na ten temat publikowane są na bieżąco na profilu na Facebook’u.