plzh-CNenetdelvltnorues
Klasyczne piękno zawsze w modzie

Zachwycamy się nowoczesnością, ale coraz widoczniejsze w designie są inspiracje przeszłością. Ideałem jest umiejętne połączenie obu tych elementów. Taki też jest naszyjnik z bursztynem NAC Amber stylizowany na dawny zegar kieszonkowy.

Jego premiera miała miejsce na tegorocznych targach Amberif w Gdańsku, gdzie był prezentowany w srebrnej oprawie i zdobiony cyrkoniami. Jednak wyjątkowość tego wzoru i jego klasyczne piękno jeszcze bardziej zachwyca w wykonywanej tylko na specjalne zamówienie wersji z żółtego złota – 14- lub 18-karatowego. Zarówno ze srebrem, jak i ze złotem bardzo dobrze komponują się kolory bursztynu: koniakowy, wiśniowy i naturalny, mleczno-żółty, tworząc kontrast i nadając ozdobie dodatkowego wyrazu. Zawieszka została wykonana ze szczególną dbałością – każda z cyrkonii jest zakuwana ręcznie, a wolne przestrzenie między nimi dodatkowo satynowane. Ozdobna koronka jest ruchoma, by zawieszka mogła się idealnie dopasować do ciała.

Pomysł na zaprojektowanie biżuterii inspirowanej zegarkiem powstał z zachwytu nad kunsztem dawnych zegarmistrzów. „Generalnie urzeka mnie piękno dawnych form użytkowych i perfekcja ich wykonania. Ta ponadczasowość, która sprawia, że podobały się 100 lat temu, podobają dziś i z pewnością będą się podobać również za kolejne 100 lat. Taką właśnie biżuterię staramy się robić” – mówi Marcin Wesołowski, właściciel firmy NAC Amber.