plzh-CNenetdelvltnorues
XVII edycja gali „Moda i Sztuka” została uświetniona pokazem kolekcji „Sirocco” Natashy Pavluchenko i Mariusza Gliwińskiego.

We wrocławskim Muzeum Architektury odbyła się dwa tygodnie temu XVII edycja gali „Moda i Sztuka” – największej i najbardziej prestiżowej imprezy modowej w tej części Polski. Całe wydarzenie miało miejsce w niezwykłej scenerii gotyckiego klasztoru. Jak co roku, podczas uroczystego wieczoru zaprezentowano tylko kilka pokazów wybranych projektantów, m.in. Michała Starosta i Beaty Jarmołowskiej oraz firm Deni Cler, Patricia Peppe, Furla i Galeria Centrum. Impreza miała charakter zamknięty – na widowni zasiadło wyłącznie wąskie grono zaproszonych gości z branży mody, sztuki i show biznesu. Podczas gali wręczano nagrody w różnych kategoriach związanych z modą, sztuką i telewizją – w gronie laureatów znaleźli się dotychczas m.in. Aneta Kręglicka, Ewa Minge, Maciej Zień i Małgorzata Niemen.

Podczas wieczoru nie zabrakło też akcentu bursztynowego – została zaprezentowana kolekcja „Sirocco” Natashy Pavluchenko i Mariusza Gliwińskiego. Kolekcja debiutowała już kilka miesięcy temu na warszawskim pokazie w Hyatt Regency Hotel, była też pokazywana w Madrycie i w Gdańsku. Wrocławski pokaz był jednak dowodem na to, że kolekcja stale ewoluuje i podlega ciągłym zmianom. Sukienki tym razem były zdecydowanie bardziej kolorowe i wzbogacone koronkami, a ich geometryczny charakter został złagodzony mocnym drapowaniem. Zarówno w sukniach, jak i biżuterii, pojawiły się modne w tym sezonie szarości, zimne żółcie oraz nasycone błękity. Biżuteria proponowana przez Mariusza Gliwińskiego stała się bardziej lekka, choć wcale nie mniej okazała. Delikatna konstrukcja naszyjników spowodowała, że były one doskonałym uzupełnieniem dla zwiewnego jedwabiu i ażurowych aplikacji.


Fot. Ambermoda