plzh-CNenetdelvltnorues
15 października o godzinie 13 w salach wystawowych Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zostanie otwarta wystawa Andrzeja Bossa „Biżuteria i obiekty”. Wystawa podsumowuje 20-lecie działalności artystycznej tego twórcy i będzie można ją oglądać do końca miesiąca.

Wystawa jest przeglądem jego prac zarówno biżuteryjnych, przedmiotów użytkowych, jak i małych form rzeźbiarskich. Prezentowane prace autora to obiekty konkursowe i prace eksperymentalne (zarówno pod względem przeznaczenia, jak i materiału, z którego zostały wykonane – silikon, masa solna, tworzywa sztuczne), a także naturalne bryły krzemienia pasiastego czy wyjątkowe w swojej formie sztućce i elementy zastawy stołowej. Ważną część eksponatów stanowią prace wykonane z wykorzystaniem bursztynu, który autor nazywa swoją „wielką miłością”.

Wystawa w Muzeum Bursztynu jest kolejną odsłoną wystawy autorskiej Bossa po prezentacji m.in. w Galerii Yes w Poznaniu, na targach Złoto Srebro Czas w Warszawie, Galerii Bielak w Krakowie, Galerii Sztuki w Legnicy oraz Teatrze Współczesnym w Warszawie.