plzh-CNenetdelvltnorues

Euro 2012 stało się inspiracją do stworzenia kolekcji „Bursztynowa jedenastka”, do której biżuterię zaprojektowała Danuta Burczik-Kruczkowska, a ubrania duet Jola Słoma i Mirek Trymbulak. Swoją premierę miała ona podczas Gali Mody i Bursztynu Amberif – w tym roku pod nazwą Amber Look.  

1:0 dla Polski rozbrzmiewało, gdy na wybieg wkroczyły pierwsze modelki z „Bursztynowej jedenastki”, dedykowanej Euro 2012. Temat nie dziwi, bowiem Gdańsk jest jednym z miast-gospodarzy mistrzostw, a mecze rozgrywane będą na stadionie zwanym bursztynowym. Pokaz to dzieło występującego już po raz trzeci tercetu: Jola Słoma i Mirek Trymbulak (ubrania, buty i torebki) oraz prowadząca pracownię w Kątach Rybackich na Mierzei Wiślanej Danuta Burczik-Kruczkowska (biżuteria).

Kolekcja to nieoczywista, bo adresowana do kobiet, które wśród kibiców stanowią zdecydowaną mniejszość. A zadanie tym trudniejsze, że sami projektanci za zagorzałych kibiców piłki nożnej nie uchodzą. „To trudny temat, typowo męski sport, a trzeba połączyć go z biżuterią, która jest domeną kobiet” – mówi Danuta Burczik-Kruczkowska. Jak przyznaje, bardzo długo pracowała koncepcyjnie na taką realizacją, która pogodzi urok biżuterii z siłą przekazu. Powstała kolekcja z matowego bursztynu, w którym jest męska siła: wielki złoty medal, gwizdki, paski, bransolety, która doskonale prezentowała się z kreacjami inspirowanymi biało-czerwonym strojem piłkarskim.

„Inspiracje są oczywiste: biel i czerwień i sportowe ubiory. Nie bylibyśmy jednak sobą, gdybyśmy ten temat potraktowali dosłownie. Dlatego do uszycia strojów użyliśmy dużo koronek, ponieważ w nich kobiety prezentują się znacznie bardziej kobieco niż w zgrzebnych bawełnianych t-shirtach” – powiedziała po pokazie Jola Słoma.

Okulary przeciwsłoneczne: Vision Express
Makijaż  i  fryzury: Pomorskie Studium Sztuk Wizualnych w Gdyni
Muzyka: Cool Mike i Kajetan Konieczny
Kolekcja powstała dzięki pomocy Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska

Polecamy:
Amber Look - Gala Mody i Bursztynu Amberif 2012