plzh-CNenetdelvltnorues


W miniony weekend podczas II Festiwalu Kawy w Gdyni zostały przyznane nagrody: Bursztynowa Łyżeczka, Bursztynowy Puchar i Bursztynowa Filiżanka.

Organizowany juz po raz drugi w Gdyni Festiwal Kawy to – jak się okazało – chwytliwy pomysł na promocję miasta. Producenci kawy stanęli w szranki do walki o Bursztynową Filiżankę (nagroda główna), dla laureatów drugiego i trzeciego miejsca przewidziano Bursztynowe Łyżeczki. Uhonorowano także najsympatyczniejsze zdaniem publiczności lokale festiwalowe – otrzymały one puchary inkrustowane srebrno-bursztynowym napisem festiwalowym.

1064_2Jak widać, tradycja przyznawania bursztynowych nagród w konkursach organizowanych na Pomorzu jest starannie pielęgnowana. „Decydując się na bursztynowe nagrody, chcieliśmy przede wszystkim nawiązać do bursztynowych tradycji Gdyni – miasta leżącego na bursztynowym szlaku. Dostrzegliśmy także pewne podobieństwo wizualne kawy i bursztynu i znaleźliśmy sponsora, firmę S&A Bursztynowa Biżuteria” – wyjaśnia Wojciech Antoszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Gdynia Turystyczna. Firma S&A chętnie występuje w roli sponsora, wykorzystując to jako okazję do promowania zarówno bursztynu, jak i własnego wizerunku. „Nasza rola jako sponsora nie ograniczyła się wyłącznie do wykonania nagród. Wyszliśmy do publiczności: rozdawaliśmy ulotki uprawniające do zakupów w naszej galerii w Gdyni ze specjalną zniżką. Chętnie wspieramy tego typu inicjatywy lokalne i jesteśmy przekonani, że to świetna okazja do poszerzenia wiedzy na temat bursztynu” – przekonuje Marta Basińska z firmy S&A.

„Pula” bursztynowych nagród do wzięcia – w konkursach lokalnych, krajowych i międzynarodowych konkursach – stale rośnie. Mamy już Bursztynowego Słowika (główna nagroda muzycznego Sopot Festival), Bursztynową Sylwetkę (nagroda Centrum Zdrowego Odchudzania Sulwetka), Bursztynowy Kask (dla najlepszego zawodnika drużyny Lotos Gdańsk), Bursztynowego Motyla (dla autora najlepszej książki o tematyce podróżniczej), Bursztynowe Lwy (nagroda dla filmu, który odniósł największy sukces frekwencyjny przyznawana na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni), Bursztynowy Kierec (Nagroda Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży przyznawana darczyńcom i sponsorom), Bursztynową Kaczkę i Bursztynowe Jajka (nagroda honorowa i wyróżnienia Krajowej Izby Gospodarki Morskiej za najbardziej spektakularne osiągnięcia przyczyniające się do rozwoju transportu, handlu i usług oraz przemysłu morskiego) oraz Bursztynowy Mieczyk (nagroda dla najlepiej działających organizacji pozarządowych w obszarze polityki społecznej i ochrony środowiska z terenu woj. pomorskiego).

Zdjęcie: Bursztynowe Łyżeczki wykonane w firmie S&A Bursztynowa Biżuteria