plzh-CNenetdelvltnorues
Zwycięski pierścionek Ambermody

W czasie dorocznego spotkania dla inwestorów zorganizowanego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych 14 grudnia br. Mariusz Gliwiński (Ambermoda) odebrał statuetkę – nagrodę w konkursie na najlepszy produkt wystawy „Designed in Poland Czas srebra i bursztynu” w Kazachstanie.

Statuetkę wręczył prezes PAIiIZ Sławomir Majman. Projektant odbierał ją już po raz trzeci. Pierwszy raz jego biżuteria została uznana za najlepszy polski produkt eksportowy przez publiczność wystawy „Designed in Poland” w Monachium w 2008 roku. Rok później Czesi w Karlovych Varach przyznali mu w tej kategorii trzecie miejsce. Dzięki Kazachom z Astany, którzy w październiku br. obejrzeli wystawę „Designed in Poland – Czas srebra i bursztynu” zorganizowaną przez Galerię Sztuki w Legnicy we współpracy z PAIiIZ, znowu okazał się najlepszy. Największym uznaniem cieszył się wśród nich pierścionek z kolekcji Technonatura wykonany ze srebra, bursztynu i fragmentu komputerowego układu scalonego.
– Bardzo mnie ta nagroda cieszy. Wygląda na to, że moje projekty mają coś ponadczasowego i mogą się podobać w różnych zakątkach świata. Trudno o lepszy wyraz uznania – komentuje Mariusz Gliwiński.