plzh-CNenetdelvltnorues
Podczas tegorocznego, szóstego już Bałtyckiego Festiwalu Nauki, dwie imprezy zostały przygotowane przez Muzeum Inkluzji w Bursztynie Uniwersytetu Gdańskiego.

W piątek (30.05) i niedzielę (01.06) będzie można bezpłatnie uczestniczyć w wykładach i zajęciach warsztatowych „Bursztyn bałtycki – świadek życia sprzed 40 milionów lat”. W godzinach 9.00 - 16.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gdyni przy Al. Piłsudskiego 46 będzie można wysłuchać prelekcji zarówno o inkluzjach, jak i genezie bursztynu, jego odmianach barwnych i wykorzystaniu w biżuterii. Podczas zajęć warsztatowych pokazane zostaną inne żywice kopalne, współczesne żywice i imitacje. Będzie możliwość samodzielnego szlifowania i polerowania bursztynu oraz obejrzenia go pod mikroskopem.

W niedzielę w Gdyni w Al. Jana Pawła II (przy Akwarium Gdyńskim) w godzinach 10.00 -18.00 odbywać się będzie piknik naukowy. Prezentację bursztynu i inkluzji uzupełnią zajęcia warsztatowe. Specjalnie na tę imprezę Muzeum przygotowało 20-stronicową broszurkę: „Bursztyn bałtycki – odkryjmy wymarły świat”, która będzie bezpłatnie rozdawana podczas pikniku.

Sponsorem i patronem imprezy jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników.