plzh-CNenetdelvltnorues

Trzy kobiety i trzech mężczyzn na „Paradzie Krakowskich Projektantów 3K x 3M”. Wśród nich Eugeniusz Salwierz i jego biżuteria ze szkła akrylowego i bursztynu.

Bursztyn i szkło akrylowe to ulubione materiały tego krakowskiego projektanta. Przez wiele lat powstawała biżuteria albo z jednym, albo z drugim, dopiero kilka lat temu Eugeniusz Salwierz zdecydował się połączyć te dwa tak skrajnie różne materie w jednej sztuce biżuterii i – jak sam przyznaje – efekt był dla niego samego zaskoczeniem. „Ciepły” naturalny bursztyn i „zimne” szkło akrylowe dopełniają się wzajemnie w pokaźnych gabarytów naszyjnikach, pierścieniach i bransoletach o przestrzennych formach. Zaproszeni goście zobaczyli biżuterię, która powstawała w różnych okresach jego twórczości, m.in. charakterystyczne kostki ze szkła akrylowego, które wykonywał na początku swojej złotniczej drogi, oraz jego słynne już AmberFormy.

Pokaz mody „Parada Krakowskich Projektantów 3K x 3M” odbył się 11 czerwca w hotelu Rubinstein jako impreza towarzysząca Letnim Targom Trendów Jubinale 2011. Swoje kreacje zaprezentowały tam także projektantki mody Mariola Wróbel, Joanna Migacz i Gabriela Hezner oraz projektanci biżuterii Jerzy Szymula i Grzegorz Błażko. Trzy kobiety, trzech mężczyzn – wszyscy z Krakowa. Organizatorem pokazu była agencja Rores Models.