
Prace biżuteryjne Klementyny Pielaszkiewicz wyraźnie dzielą się na wykonywane jako pojedyncze egzemplarze oraz jako wzory do ewentualnej produkcji, które autorka proponuje firmom. Oprócz typowej biżuterii Klementyna tworzy przedmioty również związane blisko z osobą noszącego, a właściwie noszącej, bo i te przeznaczone są dla kobiet – barwne torebki oraz ozdobne pasy z kieszeniami.
Biżuteria unikatowa nosi wyraźne ślady życiorysu artystki. Ślady jej podróży – szczególnie tych na Wschód i związanych z nimi fascynacji i inspiracji – pojawiają się zarówno w formach, jak tytułach prac. Jak większość współczesnych artystów Klementyna Pielaszkiewicz wykorzystuje rozmaite materiały. Srebro jest najczęściej używanym metalem i łączone jest z bursztynem, szkłem, plastikem, skórą, muszlami, kamieniami i perłami.
Swoją nagrodzoną pracę konkursową autorka komentuje w ten sposób: „Inspiracją do pracy pt. ‘Natural Mystic’ był piękny film Toma Tykwera ‘Pachnidło’. Zapach palonej żywicy drzewa, kadzidła czy też bursztynu, przywołuje obrazy liturgii chrześcijańskiej. Okadzanie jest uświęcaniem i okazywaniem czci a unoszący się dym jest symbolem kontaktu człowieka z Bogiem. Praca, która powstała, próbuje zawrzeć te mistyczne a jednocześnie tak naturalne aspekty bursztynu. Delikatny dym, skupienie postaci i lekko rozświetlony, odwieczny bursztyn ujęty czule w dłoniach...”
Laureaci Elektronosa: Angelina Stoykova
Laureaci Elektronosa: Dorota Kos
Laureaci Elektronosa: Klementyna Pielaszkiewicz