plzh-CNenetdelvltnorues
Pierścionki z kolekcji "Andromeda"

Natura to niewyczerpane źródło inspiracji. Potwierdzają to najnowsze wzory firmy Art7: Divehi oraz Andromeda i Pulsar – zrodzone z marzeń o podmorskich głębinach i… gwiazdce z nieba. Po premierze w Internecie, czas na możliwość obejrzenia tych wzorów na żywo - na targach AMBERIF w Gdańsku.

Divehi – tą nazwą określa się zarówno język, jak i mieszkańców Archipelagu Malediwów. Stamtąd właśnie pochodzi biały koral, który stał się inspiracją do stworzenia 19. już naszyjnika w systematycznie rozbudowywanej od 6 lat kolekcji „Black Dress”. Naturalny biały koral i czarny, nieoszlifowany bursztyn – jako motyw przewodni – tworzą kontrast doskonały, ożywiony różowymi rubinami i utrzymanymi w podobnym tonie kolorystycznym turmalinami przetykanymi złotymi elementami.

„Główne elementy – nieobrobiony bursztyn i koral, niepowtarzalne dzieła natury, połączone zostały przez artystę w niespokojną formę przypominającą jakąś nieznaną żywą istotę rodem z tajemniczych zakątków naszej planety albo kosmicznych opowieści science fiction” – tak podsumował ten naszyjnik Giedymin Jabłoński, artysta i wykładowca.

Andromeda, Pulsar – to odpowiedź Art7 na modne od kilku sezonów kształty fasetkowe i, jak zwykle w wykonaniu projektantów firmy, nie jest to powielanie istniejących już wzorów, tylko wariacje na temat przefiltrowane przez ich wyobraźnię. Nazwa „Andromeda” nie jest przypadkowa: ma nawiązywać nie tylko do konstelacji składającej się z wielu gwiazd, ale też do ich wieloramiennych kształtów i bijącego od nich blasku. Poprzez skojarzenie z mitem o Andromedzie jest też podkreśleniem kobiecego piękna.

Składająca się z „gwiazd” połączonych ze sobą w podłużnym kształcie „Andromeda” i  tworzący jakby fragment kuli trójwymiarowy „Pulsar” to – w przeciwieństwie do unikatowego „Divehi” – wzory powtarzalne, które idealnie podkreślą elegancki strój dzienny, ale także dodadzą „gwiezdnego” blasku wieczorową porą.  

Wzory te miały już swoją premierę w Internecie, ale ta prawdziwa, z oglądaniem na żywo, odbędzie się w czasie Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF w Gdańsku (22-25.03.2017).