plzh-CNenetdelvltnorues

Redakcja Bursztynowego Portalu amber.com.pl została poproszona o opublikowanie listu organizatorów targów Złoto Srebro Czas do organizacji działających w branży jubilerskiej i zegarkowej.


Cech Złotników Zegarmistrzów Optyków Grawerów i Brązowników m.st Warszawy
Fundacja Rozwoju Branży Jubilerskiej
Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu
Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników
Ogólnopolska Komisja Złotniczo-Jubilerska ZRP
Polskie Towarzystwo Galwanotechniczne
Polskie Towarzystwo Gemmologiczne
Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich
Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych
Stowarzyszenie Wystawców Branży JubilerskiejSzanowni Państwo,


podejmując decyzję o przeniesieniu targów Złoto Srebro Czas do nowej lokalizacji w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c, kierowaliśmy się przede wszystkim pragnieniem zapewnienia możliwości dalszego rozwoju naszej imprezie i – w szerszej perspektywie – również branży jubilerskiej. Ani przez chwilę nie przypuszczaliśmy, że w konsekwencji tej decyzji dojdzie do rozłamu branży.

Jednym z nadrzędnych celów organizatorów targów Złoto Srebro Czas jest od samego początku działanie na rzecz branży, który realizujemy m.in. poprzez promowanie wystawców polskich w kraju i zagranicą. Zbyt dobrze pamiętamy sytuację sprzed ponad 10 lat, kiedy w Warszawie odbywały się równolegle dwie imprezy targowe, i wiemy, jak wysoką cenę za to zapłaciła cała branża.

Pragnąc uniknąć podobnego rozwoju wypadków tym razem, wyrażamy naszą gotowość do podjęcia rozmów ze wszystkimi organizacjami branżowymi celem wypracowania wspólnego, kompromisowego stanowiska dla dobra całej branży jubilerskiej i zegarkowej.

Jako inicjator porozumienia i w celu podjęcia możliwie jak najszybszych działań, pragniemy zaproponować środę 29 kwietnia o godz. 12, jako termin spotkania dla wszystkich zainteresowanych stron. Spotkajmy się w Sali Konferencyjnej Line hotelu DoubleTree by Hilton & Conference Centre Warsaw przy ul. Skalnicowej 21 w Warszawie.

          

Prezes Zarządu PSP                     Prezes Zarządu MCT               Dyrektor Targów Złoto Srebro Czas

                                                          

 Paweł Montewka                     Krzysztof Rafał Galimski                    Wanda Gontarska


Warszawa, 24 kwietnia 2015 r.Na prośbę zaproszonych organizacji termin spotkania został przesunięty na 7 maja br. Więcej informacji na ten temat:

 
Organizatorzy Złoto Srebro Czas dążą do kompromisu