plzh-CNenetdelvltnorues
Izabela Gutowska laureatem konkursu Galeria Ambermart

Biżuteria Izabeli Gutowskiej otrzymała najwięcej głosów w internetowym konkursie na najładniejszy wyrób na targach Ambermart – Galeria Ambermart, zarówno w głosowaniu na portalu amber.com.pl, jak i na www.ambermart.pl.

Praca Izabeli Gutowskiej to urzekające kolorystyką i estetyką kompozycji połączenie naturalnych kamieni. W jej projektach główną rolę odgrywa bursztyn – to wokół niego osnuta jest całość kompozycji. Jak mawia projektantka, „bursztyn sam podpowiada, kogo mu „dokwaterować” – stąd taka różnorodność form, zestawień i „lokatorów”.

To nie jest pierwsza nagroda Izabeli Gutowskiej w konkursie Galeria Ambermart. W ubiegłym roku otrzymała ona nagrodę główną w głosowaniu na stronie targów Amberif, dwa lata temu wyróżnienie w Bursztynowym Portalu.

Zgodnie z regulaminem przyznano także wyróżnienia. Otrzymali je: Jacek Ostrowski – wyróżnienie w obydwu głosowaniach, oraz Amber Egg – wyróżnienie na www.ambermart.pl.

Była to 4. edycja konkursu Galeria Ambermart, którego organizatorami są MTG S.A. oraz Bursztynowy Portal amber.com.pl. Głosowanie na wyroby zgłoszone przez wystawców tych targów odbywa się na dwóch stronach internetowych, a wyniki nie są sumowane. Celem tego konkursu jest promocja wyrobów z bursztynem.