plzh-CNenetdelvltnorues
Zwycięska praca Bogumiły Adamskiej

Podczas targów Amberif w Gdańsku Galeria Yes ogłosiła wyniki konkursu PearlArt, którego uczestnicy „oprawili perłę w talent” w oparciu o dobry design i przy uwzględnieniu ewentualnych uwarunkowań produkcyjnych proponowanych wzorów.

Do konkursu zgłoszono 140 projektów (szkiców, fotografii, grafik) 120 uczestników, spośród których do drugiego etapu jury zakwalifikowało 20 prac. Ich autorzy wykonali gotowe prace, które w obydwu etapach były oceniane przez jury w składzie: Jacek Byczewski, Jarosław Westermark – artyści plastycy, Tomasz Ogrodowski – projektant, Marta Kalinowska – stylistka oraz Mateusz Madelski – dyrektor ds. rozwoju YES. Prace były oceniane nie tylko pod kątem estetyki, pomysłu i wykonania, ale również pod kątem możliwości wprowadzenia ich do produkcji.

Jury przyznało następujące nagrody:

- 1. nagroda: Bogumiła Adamska za pierścionek ze srebra i srebra złoconego z perłą – 3 kg srebra,

- 2. nagroda: Marcin Gronkowski za pierścionki „Angel Ring + Devil Ring” (złoto, srebro, perły) – 2 kg srebra,

1363_2

- 3. nagroda: Jakub Stobiecki za bransoletę „Łożysko” (perły, srebro, mosiądz).

1363_3

„Wśród finałowych prac niełatwo wskazać te, których najważniejszym atutem jest po prostu dobry design. Nagrodzone w konkursie propozycje mogą jedynie stanowić inspirację lub być punktem wyjścia do dalszej nad nimi pracy – w porozumieniu z ich twórcami. Dlatego – chociaż jedną z nagród przewidywanych dla zwycięzcy była możliwość wprowadzenia nagrodzonej pracy do produkcji – w tej edycji konkursu musiała ona pozostać jedynie możliwością” – podsumował przewodniczący jury Tomasz Ogrodowski.

Wernisaż wystawy konkursowej w Galerii YES odbędzie się 17 marca o godz. 19.

Wcześniejsze wiadomości na ten temat:

PearlArt – najciekawsze projekty wybrane
PearlArt – Opraw perłę w talent