plzh-CNenetdelvltnorues

„Bursztyn inspiruje” – z takim przesłaniem na drogi Europy wyrusza nietypowy „wysłannik" Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej: TIR, którego naczepę zmieniono w nośnik reklamowy i wykorzystano do promocji regionu pomorskiego jako bursztynowej destynacji turystycznej.

Szlak Bursztynowy to niezwykła  podróż przez wielowiekową tradycję, która na Pomorzu odcisnęła swój wyraźny ślad. Liczne ekspozycje muzealne, warsztaty edukacyjne, pokazy obróbki i szlifowania, a także pokazy mody, imprezy targowe, czy też masowe imprezy plenerowe oraz konkretne pakiety weekendowe z bursztynem w roli głównej to propozycje, które przygotowano zarówno dla turystów krajowych, jak i zagranicznych.

"Akcja potrwa przez najbliższe pół roku, a samochód spotkać można na najbardziej uczęszczanych drogach w krajach, z którymi województwo posiada bezpośrednie połączenia komunikacyjne" – podkreśla Krystyna Hartenberger-Pater, zastępca dyrektora biura PROT.

Dodatkowo na potrzeby akcji przygotowana została specjalna anglojęzyczna strona internetowa www.amber-route.eu, wskazująca odbiorcom szereg cennych informacji
na temat „złota Bałtyku”. Również w samym województwie, za pośrednictwem Szybkiej Kolei Miejskiej, realizowana jest kampania promocyjno-informacyjna, skierowana do mieszkańców i turystów wypoczywających na Pomorzu.

"Bursztyn posiada ogromny ładunek turystyczny, dlatego też znalazł w turystyce swoje bardzo istotne miejsce i odgrywa w  niej ważną  rolę. To wysokiej jakości produkt, posiadający potencjał dla rozwoju kompleksowej, spakietyzowanej oferty turystycznej. Mamy nadzieję, że zarówno plakaty w SKM, jak również banery internetowe na stronie przewoźnika pomogą nam w budowaniu jego nowej marki" – dodaje K. Hartenberger-Pater.

Akcja „Bursztyn inspiruje Pomorskie” Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej realizowana jest we współpracy z miastami: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk i Pruszcz Gdański , a także SKM oraz firmami S&A  i PMP Transport Kowaccy sp. j.

Krótki filmik, na którym zarejestrowano "bursztynowego TIR-a" można obejrzeć na: You Tube. Informacje o aktualnej trasie pomorskiego wysłannika będą ublikowane na Facebook'u.