plzh-CNenetdelvltnorues
Biżuteria znanego projektanta biżuterii srebrnej zdobionej bursztynem Jacka Ostrowskiego została uznana za najlepszą na targach The Showcase Ireland.

W największych międzynarodowych targach branżowych The Showcase Ireland, które w tym roku odbyły się w dniach 20-23 stycznia w Dublinie, wzięło udział 560 wystawców. Ich oferta została podzielona na pięć podstawowych sektorów: rzemiosło i upominki, dekoracje wnętrz i zastawa stołu, biżuteria, moda i akcesoria oraz pamiątki celtyckie. W ciągu czterech dni imprezę odwiedziło ok. 9000 kupców, w tym 2000 z 30 krajów świata.
W sektorze jubilerskim prezentowana była przez irlandzkiego przedstawiciela biżuteria srebrna zdobiona bursztynem autorstwa Jacka Ostrowskiego z Gdańska. I to właśnie ona zwyciężyła w konkursie The Top 50 New Products at Showcase 2008 w kategorii Biżuteria. Ze 150 produktów zgłoszonych przez wystawców fachowe jury składające się z międzynarodowych kupców i kierujące się przede wszystkim takimi wytycznymi jak nowatorstwo wzornictwa oraz wysoka jakość wykończenia, wybrało 50 najlepszych w czterech kategoriach: dekoracje wnętrz i zastawa stołu, biżuteria, rzemiosło i upominki oraz moda i akcesoria. Prace te były prezentowane na specjalnej wystawie, dzięki czemu kupcy mogli się zorientować w najnowszych rozwiązaniach i trendach.
Jacek Ostrowski to młody projektant, absolwent Instytutu Wzornictwa przy Politechnice Koszalińskiej. W 2006 roku zdobył wyróżnienie w konkursie Mercurius Gedanensis w kategorii Innowacja Techniczna, rok później jego kolekcja biżuterii srebrnej zdobionej bursztynem „Fine line” zwróciła uwagę w czasie Gali Mody i Bursztynu Amberif i była prezentowana w czerwcu w Muzeum Bursztynu w Gdańsku. W lutym br. Jacek Ostrowski będzie reprezentował Polskę na targach inhorgenta europe w Monachium w ramach forum Brand New – New Brand.