plzh-CNenetdelvltnorues

Galeria Ambermoda, partner tegorocznej imprezy Sopot Fashion Days (1-2.05.2010), zaprasza na wernisaż prac Lidii Popiel połączony z ekspozycją kolekcji biżuterii z kapsli wyróżnionych w konkursie „Zaprojektuj biżuterię z kapsli”. Po wernisażu odbędzie się pokaz mody Mariusza Gliwińskiego w hotelu Sheraton.

Wernisaż w galerii Ambermoda rozpocznie się 1 maja o godz. 13 (Dom pod Wieżą, ul. Grunwaldzka 12-16 w Sopocie). Gościem będzie Lidia Popiel, pierwsza honorowa Ambasador Bursztynu, która przedstawi fotografie swojego autorstwa z cyklu „Śmieciarą być" oraz zaprezentuje kolekcję ekologicznych dodatków do mody, wykonanych z odpadów i... śmieci. Ekspozycji prac Lidii Popiel będzie towarzyszyć pokonkursowa wystawa biżuterii wykonanej z kapsli. W związku z tym, że tematem wernisażu jest szeroko pojęty recykling, słowo na temat ekologii miasta Sopotu wygłosi prezydent Sopotu Wojciech Fułek.

Tego samego dnia w godzinach 19.00-21.00 w sali Columbus Centrum Konferencyjnego Sheraton w Sopocie odbędzie się Gala Mody Sopot Fashion Days, na której będzie można zobaczyć między innymi kolekcje projektantów biżuterii: Bożeny Kamińskiej i Mariusza Gliwińskiego oraz projektantów mody: Paprockiego & Brzozowskiego, Joli Słomy & Mirka Trymbulaka, Michała Starosta, Katarzyny Konieczki. Pokazane zostaną także stroje włoskich i hiszpańskich projektantów: Alessandro de Benedettiego, Saverio Palatelliego oraz Custo Barcelona. Pokazy poprowadzą Maciej Dowbor i Aleksandra Ogłaza.

Bilety na pokazy mody można kupić w agencji BART (Sopot, ul. Kościuszki 61, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (58) 555 84 40). Dziennikarze mogą przesłać wniosek o akredytację przez stronę internetową www.sopotfashiondays.pl

Partnerzy wystawy:
Sophisti.pl
BART Sopot