plzh-CNenetdelvltnorues
Kobieta... z otchłani ciemności, z bezmiaru nicości, mocą Wszechmogącego stworzona, podobna Aniołom.
( fragment wiersza Bogusława Stelmaszczyka)

11 marca 2007 bursztynowa sieć galerii BORUNI należąca do grupy Mikołajczyki Amber z myślą o kobietach i dla kobiet zorganizowała koncert Ewy Bem oraz pokazy mody i biżuterii z bursztynem w krakowskim kinie Kijów pod tytułem „Fasion and Music – Stare święto w nowym stylu”.
Na pierwszym pokazie zaprezentowana została kolekcja biżuterii bursztynowej BORUNI zaprojektowana specjalnie na tą okazję przez pracownię autorską MOTYLE. Projektantka Daria Jankowiak zadbała, aby kolekcja była zgodna z najnowszymi trendami, lekka w formie i wyjątkowo wiosenna. Biżuteria pokazowa oprawiona jest w nową formę łączenia naturalnych materiałów takich jak srebro, bursztyn, perły, turkus, ametyst.
Do wszystkich prac „Motyle” zastosowały łączenie rozmaitych faktur oraz kolorów przy zachowaniu dbałości o szczegóły i wykończenie.
Uczestniczki pokazu miały również możliwość zakupu prezentowanej biżuterii w holu kina Kijów w mini – galerii Boruni zaaranżowanej specjalnie na tą okazję.
Kolejne dwa pokazy to prezentacja najnowszych kolekcji cenionych wśród Polek firm odzieżowych HERA oraz WALLIS. Dodatkowym akcentem do wiosennych kolekcji były bursztynowe naszyjniki oraz bransolety pochodzące z sieci galerii BORUNI.
BORUNI jako główny sponsor tego wydarzenia wręczył drogą losowania szczęśliwej uczestniczce komplet bursztynowej biżuterii.
Całość imprezy zamknął koncert Ewy Bem, bardzo energiczny, który tchnął w widownię dużą dawkę życia. Ewa Bem – jedna z czołowych polskich piosenkarek, poruszająca się tak w sferze jazzu jak i piosenki popularnej przypomniała zarówno stare przeboje jak i wykonała utwory z najnowszej płyty. Za sprawą wokalistki wszyscy uczestnicy opuszczali sale z radością i uśmiechem, aż żal było kończyć to kobiece święto...