plzh-CNenetdelvltnorues
Szymon Majewski prezentuje biżuterię S&A

Gdyńska firma S&A SA przekazała trzy komplety biżuterii srebrnej zdobionej bursztynem na aukcję charytatywną zorganizowaną przez Fundację Spełnionych Marzeń podczas „Pokazu Mody Dzieci – Dzieciom”, który odbył się 17 grudnia w Arkadach Kubickiego w Warszawie.  

Główną atrakcją wieczoru był pokaz mody, w którym wzięły udział dzieci pozostające pod opieką Fundacji Spełnionych Marzeń. Towarzyszyły im gwiazdy w strojach zaprojektowanych przez Ewę i Piotra Krajewskich, m.in. aktorki Olga Borys, Anna Czartoryska, Katarzyna Glinka, Joanna Jabłczyńska, tancerka Edyta Herbuś, piosenkarka Anna Wiśniewska i wielokrotna Mistrzyni Świata i Europy w kick-boxingu i boksie Iwona Guzowska. Pokaz prowadzili dziennikarka Joanna Racewicz i aktor Andrzej Nejman, a obejrzało je liczne grono przedstawicieli świata mody, showbiznesu i kultury.

Aukcję, w której głównym bohaterem była biżuteria przekazana przez firmy S&A oraz MJM (bransoletki Amore & Baci), prowadzili showman Szymon Majewski oraz Andrzej Nejman. Jeden z bursztynowych kompletów został zlicytowany dwukrotnie – pierwszy nabywca przekazał go do ponownej licytacji, by w ten sposób uzyskać więcej pieniędzy dla potrzebujących dzieci.

Celem tego zorganizowanego po raz czwarty pokazu jest przede wszystkim budowanie poczucia własnej wartości wśród dzieci po przebytej chorobie nowotworowej. Pozyskane z licytacji fundusze zostaną przeznaczone m.in. na zakup prezentów gwiazdkowych dla dzieci leczonych na oddziałach onkologicznych w Warszawie, Olsztynie, Kielcach i Lublinie.

Firma S&A współpracuje także z innymi organizacjami: przekazuje biżuterię na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wspiera działalność Ośrodka Terapii i Rehabilitacji dla Dzieci w Kwidzynie. Ponadto firma była Złotym Sponsorem koncertu charytatywnego Andrzeja Piasecznego i Seweryna Krajewskiego, który odbył się 10 października w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej.