plzh-CNenetdelvltnorues
Tradycją stały się noworoczne spotkania władz regionu z pomorskimi przedsiębiorcami. W tym roku odbyło się ono 8. stycznia i uczestniczyli w nim wojewoda pomorski Roman Zaborowski, marszałek województwa pomorskiego Jan Kozłowski, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz kilkudziesięciu rzemieślników.

Spotkanie było okazją do uhonorowania listami gratulacyjnymi laureatów konkursów bursztynniczych i złotniczych „Złoto i Srebro w Rzemiośle" 2008 oraz „Bursztynowe Rzemiosło" 2008. Listami gratulacyjnymi obdarowani zostali: Marek Mikicki, Michał Hinz, Maciej Wysoczyński, Iwona Górecka, Remigiusz Kokosiński, Leszek Jerzy Sobiech, Jacek Ostrowski, Maciej Łobocki, Marek Polgert, Olaf Chałaj-Batory oraz Piotr Lewicki. Gratulacje za działalność społeczną oraz szkoleniową
otrzymali również mistrzowie, którzy przez lata szkolili uczniów w zawodzie oraz firmy, które potrafią połączyć wspaniałe, wielowiekowe tradycje z nowoczesnością.

W czasie noworocznego spotkania miało miejsce symboliczne wejście w Nowy Rok przez nowe, odrestaurowane przy ogromnej pomocy władz miasta Gdańska przedproże jednej z najpiękniejszych gdańskich kamienic, w której mieści się siedziba Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Zdjęcie: Zwycięska praca Pawła Wasia w konkursie "Bursztyn w Rzemiośle" 2008