plzh-CNenetdelvltnorues
Inspiracją kolekcji Bożeny Kamińskiej i Wojciecha Kujacha jest szlak bursztynowy, tysiącletnie kontakty Gdańska z Wenecją oraz niepowtarzalna atmosfera weneckiego karnawału.

Bożena Kamińska:
sopocka projektantka biżuterii, laureatka wielu nagród, między innymi Bursztynowej Kuli – nagrody studentów łódzkiej ASP przyznawanej za atrakcyjne wzornictwo. W kolekcjach inspirowanych światem roślin i kwiatów, przy wykorzystaniu naturalnych surowców, w sposób niebanalny prezentuje piękno bursztynu, którym jest zafascynowana.

Wojciech Kujach:
zajmuje się projektowaniem i szyciem odzieży damskiej. Wszystkie jego kolekcje przygotowywane są ręcznie z przędzy lnianej i stworzone z myślą o kobietach ceniących własny, indywidualny styl.

Inspiracją kolekcji Karnawał Wenecki jest szlak bursztynowy, tysiącletnie kontakty Gdańska z Wenecją oraz niepowtarzalna atmosfera weneckiego karnawału. Materiały użyte w kolekcji biżuterii to oryginalne szkło weneckie wykonane na wyspie Murano przez mistrza Georgio Bruno, bursztyny, kryształy, agaty a także kryształy Swarovskiego oprawione w srebro i skomponowane z gałęziami koralowca i pancerzami skorupiaków z weneckiej laguny. Atrakcyjnym elementem kolekcji są także oryginalne weneckie maski karnawałowe.

Materiał targów Amberif