plzh-CNenetdelvltnorues
Niezmiennie od trzech lat duet Agnieszka Gruszka & Aleksander Gliwiński jest zaliczany do faworytów publiczności gali.

Aleksander Gliwiński: od ponad 20 lat prowadzi swoją autorską pracownię projektowania biżuterii w Sopocie. Jego wyroby z powodzeniem sprzedawane są na całym świecie. Każda bryłka bursztynu jest starannie dobierana i charakteryzuje się wyszukanym i niezwykłym pięknem. Trzy lata temu rozpoczął swoją przygodę z pokazami mody.

Agnieszka Gruszka:
mieszka i prowadzi autorską pracownię mody w Gdyni. Pisze o sobie, że wszystkie ubrania to pewna mała historia jej życia. „Przemiany i uczucia, lęki i smutki, a zarazem zakochanie i euforia, wszystko to doprawione jest dużą dawką pasji. Oprócz nastrojów i uczuć wpływ na jej projekty i twórczość mają pory roku, co ważne przy naszych jesiennych mrozach i letnich gradobiciach. Wiosna, lato, jesień, zima – lny, jedwabie, wełna i polary, a na wieczór niezależnie od pogody za oknem: satyna i lśniące dodatki.”
Kolekcje tworzy dwa razy do roku, lecz za znacznie ciekawsze uważa pokazy haute couture, przy tworzeniu których może bawić się modą, formami przestrzennymi, tkaninami czy alternatywnymi materiałami, takimi jak papier lub druty.

Mysterious Mind:
umysł zniewolony impulsami dnia, stłamszony rutyną… Dopiero wieczorem, gdy cichnie uliczny gwar, uwalnia się i prowadzi nas w tajemne zakątki własnej duszy. To on – nocą, kiedy cień przysłania niedoskonałości świata – wyostrza zmysły i wzbudza naszą czujność. Tak jak cisza, która uspokaja i niepokoi jednocześnie, zwłaszcza przerwana nagle głuchym, przeszywającym na wskroś dźwiękiem… Tak umysł ludzki – niezbadany i niepokorny kreuje wizje i sekwencje nieoczekiwanych zdarzeń. Uwrażliwia nas na to, co jest niewidoczne w promieniach słońca. Ukazuje odmienną rzeczywistość, jeszcze nie do końca poznaną, mistyczną i w swoim majestacie niepokojącą, ale niepozbawioną nadziei. To zarysy idei i cienie, które w umyśle ludzkim sieją chaos, bez którego jednak nie byłoby potem ukojenia.
Pokazem „Mysterious Mind” autorzy pragną zaproponować wejście w zmysłowy świat własnej podświadomości, emocjonalne wyzwolenie i swoistą ascendencję. Materiały użyte do wykonania kolekcji biżuterii to bursztyn, srebro, płyty DVD oraz rzemienie. Ubiory wykonano z ekologicznej skóry oraz szyfonu. Specjalne podziękowania należą się firmie NORD ze Słupska za udostępnienie ekskluzywnej kolekcji butów, stanowiącej integralną część pokazu.

Aleksander Gliwiński z Agnieszką Gruszką prezentowali wspólne pokazy m.in. na: Gali Mody i Bursztynu 2007, 2008; Gali Mody & Stylu 2007, Gali Golf Prestige Awards 2008 oraz w Złotym Wieszaku 2008. Oboje lubią, gdy pokaz staje się formą teatru, widowiskiem, w które można włączyć widza.


Materiał targów Amberif