plzh-CNenetdelvltnorues
Targi Kong Kong International Jewellery Show odbędą się w tym roku po raz 33.

Do 3500 HKD (ok. 450 USD) dofinansowania mogą otrzymać przedstawiciele branży jubilerskiej, którzy po raz pierwszy zdecydują się odwiedzić targi Hong Kong International Diamond, Gem & Pearl Show oraz Hong Kong International Jewellery Show w dniach 1-7 marca 2016.

„Dofinansowanie oferuje Rada Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC), a jego wysokość zależy od liczby dni spędzonych na targach. Można aplikować o dofinansowanie do hotelu lub biletu lotniczego. Z wybranej, jednej formy wsparcia mogą skorzystać firmy, które nie odwiedziły z ubiegłorocznej edycji targów” – tłumaczy Anna Dowgiałło z Warsaw Consultant, polskiego przedstawicielstwa HKTDC. Wnioski (do pobrania w załączniku) wraz z dołączoną wizytówką firmową należy przesłać do warszawskiego biura HKTDC do 19 lutego br.

Hong Kong International Diamond, Gem & Pearl Show koncentruje wystawców posiadających w swojej ofercie diamenty, perły, kamienie i materiały jubilerskie, zaś Hong Kong International Jewellery Show, które w tym roku odbędą się po raz 33., to miejsce prezentacji wysokiej jakości biżuterii z całego świata w konkurencyjnych cenach. Obie imprezy wspólnie tworzą największą na świecie platformę handlową dla branży jubilerskiej. Ubiegłoroczna edycja może się pochwalić imponującymi liczbami: ofertę zaprezentowało 4360 wystawców z 52 krajów i regionów, a zapoznało się z nią ponad 76 tys. kupców ze 140 krajów i regionów. 

W tym roku organizatorzy spodziewają się udziału ok. 4400 wystawców. Obecność potwierdziły takie firmy jak Roberto Coin, Dehres, Lilly Jewellery, A. A Rachminov Diamonds, Dimexon, Novel Collection. O randze imprezy świadczy także liczba pawilonów narodowych – najbliższa edycja obu imprez będzie liczyła ponad 30 tego typu zbiorowych wystąpień producentów biżuterii, m.in. z Brazylii, Chin, Niemiec, Indii, Włoch, Tajlandii, Turcji, Sri Lanki oraz USA. 

W ciągu pierwszych 10 miesięcy ubiegłego roku wyeksportowano z Hongkongu biżuterię o wartości 5,7 miliarda USD. Najwięksi eksporterzy to USA, Szwajcaria i Wielka Brytania – obecnie na te trzy kraje przypada 50% wartości obrotu handlowego. W 2015 r. eksport do USA wzrósł o 6,5%, do UK o 8,3%, zaś do Chin aż o 28% w stosunku do adekwatnego okresu roku poprzedniego. 


Więcej informacji:

Hong Kong International Diamond, Gem & Pearl Show

Hong Kong International Jewellery Show