plzh-CNenetdelvltnorues
Grażyna Bieganik - 1. miejsce w konkursie

Do 17 grudnia w warszawskiej galerii Milano można oglądać wystawę pokonkursową pod takim właśnie tytułem. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i wykonanie przedmiotu, który doda kobiecie uroku.

Do udziału w konkursie zaproszono najlepszych polskich projektantów, studentów wydziałów projektowania oraz kilku artystów z zagranicy – w sumie 35 uczestników zgłosiło 52 prace inspirowane tematem. „Chodziło o zaprojektowanie czegoś takiego, co doda kobiecie uroku” – wyjaśniła właścicielka galerii Elżbieta Kochanek van Dijk. Jak sama przyznała, pomysły i interpretacje były różne...

W pracach jury, oprócz przedstawicieli galerii, uczestniczył znany holenderski artysta-projektant awangardowych kostiumów Gwen van den Eijnde oraz klientka-kolekcjonerka, która od wielu lat kupuje wszystkie prace nagrodzone pierwszą nagrodą. Jury przyznało nagrody dla Grażyny Bieganik (1. miejsce), Darii Siwiak (2. miejsce) i Doroty Wietrzyk (3. miejsce) oraz trzy wyróżnienia dla Jacka Byczewskiego, Małgorzaty Pabel i Anny Wojdan.

Doroczny konkurs w Galerii Milano stał się już tradycją – w tym roku był organizowany po raz 16. Zdaniem projektanta biżuterii Jacka Wysokińskiego, zarówno tematy, jak i ich podejście uczestników są „na luzie”, co na swój sposób czyni go wyjątkowym.

Więcej informacji:
www.milano.arts.pl