plzh-CNenetdelvltnorues
Wernisaż wystawy "Visions"

Do 5 listopada br. w Galeria YES w Poznaniu będzie prezentowana wystawa Tomasza Ogrodowskiego zatytułowana „Visions”. Składają się nań wielkoformatowe wizualizacje projektów komputerowych oraz jedna realizacja pierścionka Europa.

„Pierścionek ten ma być dowodem na to, że realizacja projektów jest możliwa, choć w tym przypadku dość pracochłonna i przez to także kosztowna” – powiedział Tomasz Ogrodowski. Jak sam przyznaje, od kiedy 7 lat temu zafascynowało go projektowanie komputerowe, zawsze starał się tworzyć projekty, których realizacja byłaby możliwa przy użyciu technik złotniczych. „Projektowanie w 3D daje mi nieograniczone wprost możliwości. Obecnie jestem w stanie zwizualizować wszystko, co sobie wyobrażę” – powiedział projektant. Dodał, że stworzenie tych projektów zajęło mu wiele czasu, ponieważ „inaczej robi się modele do produkcji, a inaczej do renderingu”.

Wśród prezentowanych wizualizacji znajdą się m.in. pierścionki Acacia, Alladyn’s lamp, Europa, Primavera, Aztec i Univers – projekty, które zostały opublikowane w prestiżowej księdze trendów „Gem Visions” wydawanej rokrocznie przez firmę Swarovski. Dzięki swej wyjątkowości szybko zyskały sobie miano „haute couture jubilerstwa”.

Wernisaż wystawy „Visions” uświetnił otwarcie nowej lokalizacji Galerii YES w podziemiu Hotelu Bazar w Poznaniu. 4 listopada o godzinie 19 odbędzie się tam spotkanie z Tomaszem Ogrodowskim, który będzie opowiadał o swojej pracy.

Więcej informacji:
Galeria YES