plzh-CNenetdelvltnorues
Internauci wybierający najlepszy wyrób na targach Ambermart w konkursie Ambermart Gallery na zegarki zdobione bursztynem autorstwa Jacka Ostrowskiego oddali 287 głosów.

O tym, że potrafi projektować atrakcyjne akcesoria również dla panów, Jacek Ostrowski przekonał nas przygotowanym wspólnie z projektantką mody Emilią Korycką pokazem zatytułowanym „Luxury boy” podczas tegorocznej Gali Mody i Bursztynu Amberif. Targi Amberif były miejscem premiery srebrnych zegarków zdobionych bursztynem bałtyckim w barwie koniakowej i białej. Skąd ten mariaż bursztynu i zegarków? Jacek Ostrowski wyjaśnia to w sposób następujący: „Produkcja zegarków jest dla mnie dużym wyzwaniem, przede wszystkim ze względu na precyzję wykonania. Potraktowałem to jako sprawdzian, czy uda mi się zrobić taki projekt, który będzie zwracał uwagę właśnie precyzją wykonania, elegancją i funkcjonalnością. Zdecydowałem się na bursztyn, ponieważ ten materiał jest mi bardzo bliski. Chciałem również pokazać jego niekończące się możliwości zastosowania.”

Jacek Ostrowski jest ubiegłorocznym absolwentem Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Pierwsze formy biżuteryjne tworzył podczas studiów bardziej dla zabawy, która dość szybko przerodziła się w pasję. Od dwóch lat projektuje on biżuterię srebrną zdobioną bursztynem bałtyckim. Bursztyn ma dla niego znaczenie wyjątkowe: jest bardzo ciepłym i wdzięcznym materiałem, który przydaje ozdobom wdzięku i elegancji. Dlatego właśnie niezależnie od kolekcji: 4wave czy też Fine-line skupia on na sobie wzrok, zachwyca wewnętrznym blaskiem i urzeka magią. I, co najważniejsze, jego biżuteria łamie stereotypy myślenia o bursztynie: na bazie inspiracji geometrią powstają nowoczesne, awangardowe i lekkie formy.
Jego nowatorski sposób myślenia o bursztynie trafił na podatny grunt. W Polsce dość szybko został dostrzeżony i nagrodzony w konkursie Mercurius Gedanensis 2006, organizowanym przy Międzynarodowych Targach Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif w Gdańsku. Także bieżący rok zaczął się dla niego pomyślnie i przyniósł mu nagrodę w konkursie „The Top 50 New Products at Showcase 2008” w kategorii Biżuteria, organizowanym na targach branżowych The Showcase Ireland w styczniu br., oraz w konkursie Bursztynowe Rzemiosło 2008 w marcu br. podczas targów Amberif. Sukcesem zakończyły się dla niego również targi inhorgenta europe 2008, gdzie prezentował swe dokonania w ramach Forum Brand New – New Brand.